Блог

  23.11.2017  3800

Можливість проведення судових експертиз у справах про адміністративні правопорушення за рахунок коштів Державного бюджету України

У справах про адміністративні правопорушення пояснення учасників ДТП можуть містити відомості про обставини дорожньої пригоди, які відрізняються між собою, що суттєво впливає на оцінку дій водіїв, також схема місця ДТП може не відповідати наявним відео та фото матеріалам по справі та інші обставини. Для повного з’ясування всіх обставин ДТП потрібні спеціальні знання.

Проведення судової експертизи потрібно для того, щоб з’ясувати механізм ДТП та визначити наявність чи відсутності вини учасника даного ДТП.

Висновок експерта є одним із найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.

Не допускається спрощений підхід при розгляді справ про адміністративні правопорушення, необхідно з’ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247 і 280 КУпАП, у тому числі щодо необхідності  призначення судових експертиз.

Найбільш поширеними експертизами, які суд може призначити під час судового розгляду в даній категорії справ є автотехнічна та транспортно-трасологічна експертизи.

В осіб, які подають клопотання про призначення судової експертизи дуже часто виникає питання за рахунок чиїх коштів буде проводитися така експертиза в справах про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч.2 ст.15 Закону України «Про судову експертизу» проведення судових експертиз державними спеціалізованими установами у кримінальних провадженнях за дорученням слідчого, прокурора, суду та у справах про адміністративні правопорушення здійснюється за рахунок коштів, які цільовим призначення виділяються цим експертним установам з Державного бюджету України.

 Отже, чинним законодавством передбачена можливість проведення судових експертиз у справах про адміністративні правопорушення за рахунок коштів Державного бюджету України. Для цього Вам в судовому засіданні необхідно подати клопотання про призначення судової експертизи, вказати державну спеціалізовану установу в якій Ви бажаєте, щоб проводилася відповідна судова експертиза, питання, які Ви хочете поставити експерту. Суд на підставі ч.2 ст.15 Закону України «Про судову експертизу» повинен призначити її за рахунок коштів Державного бюджету Україну. Якщо ж Ви бажаєте, щоб судова експертиза проводилася в приватній установі, то оплата послуг експерта покладається на особу, яка заявляє таке клопотання.

НАМ ПІД СИЛУ ЗАВДАННЯ
БУДЬ-ЯКОЇ СКЛАДНОСТІ
Відправ заявку, замов консультацію спеціаліста