Блог

  14.11.2019  732

Обережно шахраї. Схема з використанням фальшивої валюти. Адвокат.

Обережно шахраї

Схема з використанням фальшивої валюти

Шахрайська схема з ВИКОРИСТАННЯМ фальшивої валюти.

Використання підробленої валюти досить звичайна схема при якій шахраї, користуючись довірою, а також маніпулюванням людей (іноді навіть використання гіпнозу), приходять в певні заклади, наприклад це буде магазин з продажу одягу, і під виглядом іноземців вибирають собі речі для покупки. Шахраї в цьому випадку в основному працюють удвох або утрьох для того, щоб більш правдоподібно виглядала їх легенда.

Одягають гарний одяг, використовують дорогі аксесуари, розмовляють з продавцем з акцентом іноземця. Своїми діями повністю входять в довіру продавця. Після певних театральних виступів, шахраї своєї потенційної жертви акцентують увагу, що «дуже поспішають на свій автобус до Європи» і хотіли б придбати речі (які вони вже на цей час вибрали в магазині), однак розрахуватися гривнею не можуть, оскільки не встигли розміняти гроші , а часу для того, щоб поміняти валюту також не мають, оскільки автобус їх вже чекає.

При цьому, демонстративно дістають валюту (долари або євро), і намагаються умовити продавця прийняти дану валюту для розрахунку за обрані речі.
У нас був реальний кейс і наш клієнт потрапив в таку ситуацію.

У більшості магазинів, власники встановлюють відповідні правила за якими продавець не має права приймати від покупця кошти іноземного походження, однак деякі все ж приймають таку валюту і в багатьох випадках не перевіряють її. Таким чином, продавець, користуючись певною довірою таких покупців (або перебуваючи під гіпнозом), приймає грошові кошти не перевіряючи їх на місці. Так постійно створюється умова поспіху. А для продавця теж добре що у нього в магазині купують значний обсяг товарів.

Після цього продавець проводить певну калькуляцію валюти за курсом на день покупки товару і решту грошей від продажу товару віддає з каси магазину шахраям вже гривнею. У таких випадках шахраї намагаються придбати речі по не високій ціні для того, щоб отримати якомога більше грошей з каси у вигляді гривні.

Після цього шахраї швидко забирають придбані речі і отримані гроші гривнею у вигляді здачі на свої фальшивки і залишають магазин. В результаті такої шахрайської схеми, зловмисники отримали безкоштовно обрані ними в магазині речі, а також справжні гроші (грн.).
Саме в таку ситуацію потрапив один з наших клієнтів, який після візиту шахраїв, прийшовши в себе, побачив перед собою банкноту номіналом 100 євро (купюра якої взагалі не існує). Візуально валюта була трошки схожа на справжню, але розгорнувши отриману банкноту номіналом 100 Євро стало зрозуміло, що банкнота зовсім не схожа на оригінал (фото банкноти додаємо нижче).

Виникає питання, для чого ж шахраї використовували банкноту, яка так сильно відрізняється від оригіналу?

У разі використання в такій шахрайську схему банкноти, яка буде максимально схожа на справжню (але все ж буде підробленої) продавець якщо виявить це відразу викличе поліцію і тоді це таким шахраям загрожує кримінальна відповідальність за статтею 199 КК України (передбачено позбавлення волі від 3 до 7 років).

А в разі використання шахраями банкноти, яка істотно відрізняється від оригіналу і виявлення продавців не чинності такого банкноти і виклику поліції, шахраї досить вміло зможуть уникнути відповідальності і пояснити працівникам поліції, що помилково розрахувалися такий банкнотою, оскільки вчора з друзями грали в монополію і ця банкнота випадково потрапили в портмоне або придумати іншу історію яких у шахраїв для такого випадку дуже багато.

НАМ ПІД СИЛУ ЗАВДАННЯ
БУДЬ-ЯКОЇ СКЛАДНОСТІ
Відправ заявку, замов консультацію спеціаліста