Розробка договору

 

 

Одним з напрямків діяльності компанії Legal Protection є договірне обслуговування бізнесу. У нашому інструментарії є безліч вдало розроблених контрактів за такими тематиками:

 • договори оренди різних об'єктів нерухомості, а також транспортних засобів;
 • зовнішньоекономічні договори / ЗЕД (експорту, імпорту, тимчасового вивезення та ін.);
 • договори поставки;
 • договори комісії;
 • договори купівлі-продажу;
 • договори з надання рекламних послуг;
 • договори щодо використання об'єктів авторських і суміжних прав;
 • а також договори з інших тематик (шаблони всіх розроблених договорів, можна скачати в розділі документи).

 

Надання послуги з розробки договору здійснюється на наступних умовах:

 • Ціна - від 500 гривень за договір;
 • Терміни - від 1 дня з моменту отримання всієї інформації для розробки контракту.

 

З точки зору бізнесу договір - це опис бізнес процесів або разової господарської операції. Для нашої компанії, складання договору це не банальне адаптування шаблонного документа під потреби замовника.

Для правильного складання контракту, фахівці Legal Protection повинні чітко розуміти структуру бізнес процесу, який необхідно описати в договорі, а оскільки повноцінна структура не обмежується тільки юридичними моментами, при розробці контракту, варто враховувати і розуміти фінансові, операційні, бухгалтерські, податкові, виробничі та інші аспекти діяльності клієнта.

 

На підставі викладеного, для забезпечення професійного підходу до розробки та складання договору, необхідно:

 

 1. Чітко визначити потребу клієнта.

  На практиці це досить складно, так як підприємці і юристи «розмовляють на різних мовах», юрист мислить категоріями «дозволено або заборонено», а підприємець категоріями економічної доцільності та рентабельності.

  За рахунок значного досвіду роботи з бізнесом, наша компанія навчилася долати «мовний бар'єр» в спілкуванні між підприємцями і юристами, в результаті чого розробка договору здійснюється з урахуванням безлічі фінансових аспектів, для досягнення максимального ККД.

  Наприклад, клієнтові фізичній особі, який звернувся із замовленням на розробку договору оренди комерційної нерухомості, ми рекомендували до початку господарської діяльності, отримати статус підприємця, в результаті чого здійснити мінімізацію витрат з податку на землю та податку на доходи фізичних осіб.

 2. Визначити співвідношення структури договору зі структурою бізнесу.

  Які відділи або співробітники будуть працювати з даним договором, і відповідати за візування тих чи інших його умов.

  Припустимо, в договорі прописуються умови і терміни виробництва продукції, порядок і терміни розрахунків за договором, і відповідальність за порушення. Відштовхуючись від структури контракту і структури бізнесу клієнта (функціональних обов'язків його співробітників), фахівці нашої компанії в процесі розробки договору паралельно розробляють структуру його візування.

  Так, умови фінансових взаємовідносин повинен візувати фінансовий відділ, терміни, порядок і умови виробництва виробничий відділ, а юристи, відповідно, повинні відповідати за умови договору що регулюють відповідальність сторін. Отже, тільки після наявності віз всіх зазначених відділів, контракт може бути переданий на підписання керівнику

 3. Визначити основні ризики в ніші клієнта.

  У кожній ніші бізнесу є ключові ризики, пов'язані із здійсненням підприємницької діяльності, завдання юриста, мінімізувати їх на етапі розробки редакції шаблону договору.

  Наприклад, в ніші пов'язаної з поставкою товару одним з ключових ризиків може бути прострочення в оплаті за поставлений товар, особливо характерно це для сфер в яких стандартною практикою є велика відстрочка платежу (передача під реалізацію медичних препаратів аптечним мережам, поставка продукції під реалізацію торговельним мережам та інше).

  Більш того саме в таких сферах є ризик додаткових витрат на послуги юристів, який пов'язаний з територіальним розкидом контрагентів боржників, оскільки у випадку звернення до суду, позов буде подаватися за місцем знаходження відповідача, що спричинить збільшення витрат на відрядження штатного юриста або залучення юридичних компаній з відповідних регіонів.

  Спеціаліст по договірній роботі, повинен розуміти потенційні ризики, які можуть виникнути в процесі виконання договору і вирішувати їх на етапі розробки шаблону. Саме такі фахівці працюють в Legal Protection, зокрема проблему з територіальним розкидом контрагентів-боржників, фахівці нашої фірми вирішили шляхом введення в договірні відносини союзної компанії поручителя.

  В результаті чого, при наявності множинності відповідачів (боржник і поручитель), судові розгляди ініціювалися за адресою реєстрації поручителя, завдяки такій конструкції договірних відносин, вже боржник вимушений був нести збільшені витрати з юридичного супроводу.

НАМ ПІД СИЛУ ЗАВДАННЯ
БУДЬ-ЯКОЇ СКЛАДНОСТІ
Відправ заявку, замов консультацію спеціаліста