Главная » Услуги » Корпоративне право » Зміна учасників
Що Ви отримуєте після завершення реєстрації:
Поширені запитання:
Продаж корпоративних прав в деяких випадках являється єдиним виходом. А провести ці дії можливо не тільки шляхом продажу, а й через дарування. Зміна учасника товариства – це поширений спосіб, який зустрічається в сфері корпоративних прав.
Вигідно провести продаж корпоративних прав по номінальній вартості статутного капіталу, в результаті чого продавець не отримує прибутку, тому й не сплачує ніякого податку. Інші варіанти продаж мають деякі нюанси, які враховують в індивідуальному порядку.
Послуга зміни засновників оформляється в декілька етапів:
Перед тим, як безпосередньо здійснити продаж корпоративних прав, треба долучитися до професіональної юридичної допомоги. Якщо ви є не єдиним засновником підприємства і вирішили продати його не співзасновнику, то необхідно спочатку вирішити питання з останніми учасниками, які не бажають реалізовувати свої права і не проти продажу певного об’єкту. Засновники повинні скласти рекомендований лист, який буде мати юридичне підтвердження.
В зміні корпоративних прав є свої нюанси:
Підтвердження договору купівлі-продажу нотаріально не вимагають, але с точки зору юриспруденції таке доповнення в деяких випадках врятує ситуацію (наприклад, коли сума статутного капіталу вражає своїми розмірами або права передають іноземним громадянам). Для зміни засновників варто мати не тільки договір, а й інші подання, заповнені по відповідній формі.
Зміна засновників відбувається і тоді, коли зі складу виходить учасник товариства, який повинен передати частину своїх корпоративних прав іншому члену. Також зміни можуть відбуватися з ініціативи власника корпоративних прав або за волевиявленням інших учасників.
Власники бізнесу досить часто стикаються з ситуацією, коли відбувається зміна засновників, але не знають, як вести себе в такому разі. Причини бувають різноманітними, тому потрібно закріплятися юридичною підтримкою.
Під зміною засновників розуміється:
Зміна засновників проходить в декілька етапів:
Розгляд питань лягає на плечі відповідних органів, які можуть відмовити в рішенні виключення учасника чи зміни їх складу. Момент виходу осіб з числа учасників товариства може вирішуватись відповідним рішенням чи з моменту подання заяв в залежності від конкретної ситуації. Під час захисту корпоративних прав близько 60 % вимог визнаються недійсними в результаті порушення питань в простій схемі «виникнення-реалізація-припинення».
Причини відмови щодо реєстрації змін можуть бути такими:
В багатьох випадках зміна учасників є дискусійним питанням, тому без кваліфікованої юридичної допомоги неможливо обійтись. Частка в капіталі товариства в простому розумінні є майном, а отже і об’єктом цивільних прав, тому факт набуття або відчуження повинен проходити на підставах, які не суперечать закону. Кожна зміна учасників в товаристві підлягає державній реєстрації в передбаченому порядку.
Швидко і якісно провести процедуру оформлення зміни засновників допоможуть досвідчені юристи, які зводять ризик відмов до мінімуму. Вартість послуг залежить від конкретної ситуації, тому немає єдиного прейскуранту щодо надання цих послуг.
Головні проблеми при зміні учасників корпоративних прав полягають в таких питаннях:
Захист прав клієнта з юридичної сторони відбувається в різному напрямку на підставі багаторічної практики і опори на букву закону. Підлягають врахуванню не тільки кількість учасників, форма організації, але й інші питання, які мають значення в даному юридичному питанні. Враховуючи, що участь у товаристві є немайновим правом, тому позовна давність не поширюється на неї. Відмовитись від своїх прав на майбутнє також є неможливим і кожен учасник має право подати заяву на вихід із товариства, відмовляючись від своїх прав.
Вийти із цих лабіринтів правозастосування без порушення прав кожного учасника допомагають юристи с відповідним досвідом. Спеціалісти спочатку з’ясовують причину припинення цих прав і виявляють відповідні наслідки. При зміні учасників документ не повинен бути суперечливим, а для цього його складають з врахуванням цивільних відносин і інших дискусійних питань. Дата виходу учасників є дата добровільно поданої заяви, яка складається у відповідній формі. В процесі припинення відносин з товариством визначається не тільки дата виходу, а й інші суттєві зміни.
Отправить заявку