Податкове право

Індивідуальні податкові консультації

У податковому кодексі є такий інструмент, як індивідуальна податкова консультація (далі ІНК). Якщо платник податків сумнівається, правильно він трактує норму законодавства чи ні, він може звернутися за наданням ІНК.

Наявність неоднозначного підходу до трактування норми права фіскального характеру, з точки зору бізнесу є значним ризиком. Для того, щоб даний ризик виключити, можна звернутися за наданням ІНК, але як бути якщо до звернення за ІНК ви вже чимало часу здійснювали діяльність з урахуванням своєї суб’єктивного трактування даної норми. Що буде якщо ваше трактування і практика застосування цієї норми, не співпаде з тією позицією, яку займають контролюючий орган?

Саме в зв’язку з наявністю ось таких побоювань, а також звичайного небажання привертати до себе увагу контролюючого органу, платники не дуже охоче використовують інструмент ІНК. У зв’язку з чим варто звернути увагу на той факт, що ІНК не є істинною в останній інстанції, оскільки відповідно до п. 53.2. ст. 53 ПКУ платник податків може оскаржити надану індивідуальну консультацію до суду.

Досить значний час як аргумент для оскарження ІНК суди сприймали, тільки протиріччя наданої ІНК нормам або змісту відповідного податку / збору. Але 23 липня 2019 року було прийнято рішення ВСУ у справі N 826/24145/15 в якому суд вказав, що ІНК може бути оскаржена до суду не тільки у зв’язку з протиріччям, але і в зв’язку з тим, що контролюючий орган не дав конкретної відповіді на поставлений платником питання, а обмежився звичайним цитуванням норм законодавства.

Якщо ви хочете звернутися до фахівців компанії Legal Protection, за роз’ясненням податкового законодавства, підготовкою запиту на надання ІНК і подальшої судової процесiї , звертайтесь за телефоном +380630340975

НАМ ПІД СИЛУ ЗАВДАННЯ
БУДЬ-ЯКОЇ СКЛАДНОСТІ
Відправ заявку, замов консультацію спеціаліста